Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиProfhilo®: Природна алтернатива на ботокс и хијалурон

Profhilo®: Природна алтернатива на ботокс и хијалурон

По користење на Профило Profhilo® , се чувствувате како да шетате наоколу со филтер на Инстаграм на вашата кожа.

Помалку застрашувачки од ботокс и помалку екстремни од филери, Профило во суштина е хит во светот кога станува збор за хидратација и биоревитализација.

Профил се користи за две намени: превентивен и корективен третман

„Овој супер засилувач на кожата не само што ја хидрира кожата одвнатре, ослободувајќи се од каква било крепост, туку го зголемува производството на колаген и еластин и всушност ја реконструира кожата за да стане поцврста. Навистина е импресивно “ – вели д-р Ричард Сибтроп.

Превенција и корекција: Ги прикрива раните знаци на брчки

Нема да ги пополни вашите веќе постоечки брчки и силно изразени линии, но особено е добар за третман на раните и фини линии како и потенцијални брчки. Тие најчесто може да ги забележиме при гримаси и смеење. „Според мое мислење, ова е најдобриот третман на пазарот во моментот за рани промени во текстурата на кожата – тип на промени што обично за прв пат се забележува на некоја слика или FaceTime. Тие брчки се појавува ненадејно и потоа се влошуваат со тек на времето, но Профило може да го забави влошувањето “ – вели д-р Вики Дондонс.

ПРОФИЛО е луксузен третман

„Не е само лицето тоа што дава помазна и посјајна кожа“, тврди д-р Вики. „Ние гледаме импресивни резултати кога Профило се инјектира на деколтето, вратот па и рацете. Резултатите се особено добри кога се комбинираат со други третмани како Ласерска рејувенација, HIFU (ХИФУ) и останати методи”.

ПРЕПОРАЧАН ТРЕТМАН ОД СВЕТСКИТЕ БРЕНДОВИ КАКО VOGUE, THE TELEGRAPH, GRAZIA, TATLER, BAZAAR…

Комплетно се разликува од хијалуронските филери

„Тоа е многу различна процедура од филерите“, советува д-р Ричард. „Дермалните филери се користат за создавање волумен и за промена на структурата на вашето лице, додека Профило се интегрира со вашата кожа за да ја искористи сопствената способност да го стимулира производството на колаген и еластин. Не пропаѓа или додава никаков волумен на третираните области. Дефинитивно работи и покажува резултати доколку сакате подобра текстура и сјај. Плус, никој никогаш нема да се препознае дека сте правеле процедура. Тоа е суптилно “.

За прв пат во Македонија уште од 2019 година, ексклузивно во Ла Белеца центар: Profhilo®  – моќноста на новата формула на филери.
Цена: 300 евра.

Формула која се разложува низ целата регија: Како стабилизиран производ Profhilo® активно дејствува во кожата околу 28 дена. За ова време, стимулацијата на 4 различни типа на колаген и еластин се одвива со бавно ослободување на хијалуронска киселина.

  • Важна карактеристика се должи на високата кохезивност на PROFHILO®. Поклонете си длабока пенетрација на хијалурон со оптимален капацитет на интеграција на ткивата.
  • Ремоделирање на екстрацелуларен матрикс.
  • Зајакува еластицитет, поддршка на потпорното ткиво и совршена блескавост на лицето.
  • Стимулира 4 различни типа на колаген и еластин.
  • Наменет за отклонување на брчките од внатрешноста на кожата
  • Користи нова NAHYCO технологија на дејствување. Иновативен термален продукт.
  • Одржува здрава средина за стимулација на кератиноцитите, адипоцитите и фибробластите.
  • Специјална формула со способност да тече рамномерно низ целата анатомска состојба. Хомогено се проширува.
  • Интензивна хидратација на цело лице или врат.
👩‍⚕️ La Bellezza Center Skopje, over 29 years experience in skin, aesthetics & medical cosmetology.
➡️ www.LaBellezza.com.mk & info@labellezza.com.mk
☎️ +389 70 222 601 📞 +389 75 222 601
➡️ Address: Vidoe Smilevski Bato 3, 1000 Skopje 
➡️ Skin, Skincare, Beauty & Cosmetics.
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular