Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиSUNFIX: Лидер во здравото потемнување

SUNFIX: Лидер во здравото потемнување

Нека ова лето вашиот заштитен фактор биде SUNFIX

Лидер за здраво потемнување – линија за нега на кожата која го изедначува тенот – SUNFIX. Најновата, брза, ефективна, здрава метода на вештачко потемнување одсега достапна во Ла Белеца. Добијте го вашиот „Плажа Изглед“ за само 10 минути!

Зошто да го одберете SUNFIX?  

Тој е дерматолошки и професионален апарат со употреба на луксузни препарати од напредна биоактивна формула за заштита од сонце, од природно растително потекло. Богат со Vitamin Е и дава на кожата дополнителна нега, сјај, свежина, мекост и еластичност.

За само 10 минути имате совршен бронзен тен (во нијанси и јачина по желба). Тој одлично ги покрива неестетските стрии, целулит, капилари. Едноставно, тен без флеки кои рамномерно се губи.

Апарат од Данско потекло, одобрен од FDA (Food and drag Administration). Содржи DHA – Di-Hidroksi-Acetone – активна компонента во препаратот ги заситува мртвите клетки во најдлабокиот слој на кожата. Со spray-tanning процедурата се одбегнува штетно влијание на УВ зраци (УВ-А зраците ја оштетуваат структурата на кожата, а УВ-Б влијаат на бојата и одговорни се за изгореници).

Изложувањето со месеци на солариум е штетно поради последици како сува кожа, побрзо стареење па дури и рак на кожата. Запамтете, дејството на УВ зраците е кумулативно, што значи и при подолга изложеност на сонце или повторувани изложувања на солариум се зголемува ризикот од појава на малигни заболувања на кожата.

Најпрепорачливо за лица со склоност на алергии на сонце, подеднакво ефикасен и за возрасни но и посебно погоден за деца. Според цена – најевтин третман за потемнување. Бидете во тренд. Вештачкото потемнување е хит третман во светот. Откријте го своето тело со поголема самодоверба.

Можност за третман по желба: 1) само лице со деколте 2) цело тело & 3) потемнување на оние делови од телото каде што вие ќе посакате, на пример деловите под костимот за капење кои остануваат бели места.

Успешно се покриваат и местата на кожата зафатена од ВИТИЛИГО и слично.
ТРАЈНОСТ: 7-10 дена. Цена: 1.500,00 денари – уживајте во сонцето!

Видео – начин како се аплицира потемнувањето

👩‍⚕️ La Bellezza Center Skopje, over 29 years experience in skin, aesthetics & medical cosmetology.
➡️ www.LaBellezza.com.mk & info@labellezza.com.mk
☎️ +389 70 222 601 📞 +389 75 222 601
➡️ Address: Vidoe Smilevski Bato 3, 1000 Skopje 
➡️ Skin, Skincare, Beauty & Cosmetics
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular