Убавината и копнежот по подобар изглед бил секогаш во мода. Без разлика дали се работи за 18, 19, 20 или 21 век. Во видеото на познатите ALLURE, ве носиме низ последните 100 години и трендовите на маски за лице.

Од papier-mâché маски за млади во раните 20ти години на минатиот век, до маски од живо месо, домашни производи, магнетни маски и многу останати кои се и ден денешен популарни. Погледнете:

„Ако сте пробале се и сте биле секаде, а не сте задоволни од ветувањата и резултатите, нека ви бидеме откритие на година како што често не нарекуваат“ – Ла Белеца центар

Самоизолацијата ни одзема дел од најдрагоцените работи – дружбите со пријателите и пошироката фамилија, можноста да патуваме, ноќите во нашиот омилен локален ресторан. Една работа за која мислевме дека сè уште би можеле да ја одржиме е изгледот на свежа, беспрекорна кожа. Помалата потреба за шминка, 24/7 посветеност на нашата рутина за нега на кожата, намалена изложеност на сонце и забрана за допирање на лице; се чинеше како совршен рецепт за комплетна регенерација и посвета за нашата кожа, за подобра кожа. Но дали е тоа така?

ВИДЕО: Освежете го вашиот изглед со професионален класичен третман во Ла Белеца дополнет со маска под ласер, масажа и дијамантска микродермабразија.

Како понатаму? – главното прашање за кое е потребно професионален совет.

Во Ла Белеца центарот работиме веќе 29 години со медицинска козметологија и естетска медицина. Врвни лекари со искуство во медицинската област, тренинг и обуки од најдобрите во светот од САД, Франција, Швајцарија, итн. Секогаш први во иновативни методи во естетската медицина.

ПрепоракаЗакажете го вашиот преглед (бесплатно – само во време на кризата) и добијте стручен совет, видео едукација како и 3Д опис на секоја процедура која би сакале да ја правите. Од клеточно и микро ниво, до макро. Ве очекуваме.

Во Ла Белеца центарот работиме со високо професионална услуга во високо безбедна средина според сите препораки и мерки…

Gepostet von La Bellezza am Sonntag, 12. April 2020

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: info@labellezza.com.mk