Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаНовости и БлогALLURE: 100 години акнетерапија

ALLURE: 100 години акнетерапија

Убавината и копнежот по подобар изглед бил секогаш во мода. Без разлика дали се работи за 18, 19, 20 или 21 век. Во видеото на познатите ALLURE, ве носиме низ последните 100 години и трендовите на акнетерапија.

Погледнете ги последните 100 години на третмани против акни, од третмани со сув мраз во 1910-тите, до УВ-светла во 1960-тите, па сè до третмани од 2010-тите.

„Ако сте пробале се и сте биле секаде, а не сте задоволни од ветувањата и резултатите, нека ви бидеме откритие на година како што често не нарекуваат“ – Ла Белеца центар

Имате проблем со акни? – главното прашање за кое е потребен професионален совет.

Во Ла Белеца центарот работиме веќе 29 години со медицинска козметологија и естетска медицина. Врвни лекари со искуство во медицинската област, тренинг и обуки од најдобрите во светот од САД, Франција, Швајцарија, итн. Секогаш први во иновативни методи во естетската медицина.

ПрепоракаЗакажете го вашиот преглед (бесплатно – само во време на кризата) и добијте стручен совет, видео едукација како и 3Д опис на секоја процедура која би сакале да ја правите. Од клеточно и микро ниво, до макро. Ве очекуваме.

Во Ла Белеца центарот работиме со високо професионална услуга во високо безбедна средина според сите препораки и мерки…

Gepostet von La Bellezza am Sonntag, 12. April 2020

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular