Friday, April 19, 2024
spot_img

Ботокс Видеа

Интересни Видеа за сите можности за употреба на Ботоксот во естетика на лице и тело кај мажи и жени

Трансформација на врат по познатиот Nefertiti Look

BRO-TOX – апликација на Ботокс кај мажи

Холивудска вилица како на Анџелина Џоли

Комбинирана апликација на Ботокс и Хијалуронски Филери кај мажи

Можни апликации на ботокс како Crows Feet (околу очи), Brow Lift (подигање на веѓи), Under Eye (вертикални линии под очи), Bunny Lines (хоризонтални линии на нос), Vertical Lip Lines (вертикални пушачки линии над уста), Marionette Lines, Jaw Slimming, Chin (збрчкана брада), Smile Lift (подигање на спуштените агли од устите)

Подигање на спуштени агли од усните (тажни усни)

Корегирање на несаканата висока насмевка – “GUMMY Smile”

Jawline техника – facial slimming

Прекумерно потење под пазуви, на чело, надусници….

Прекумерно потење на дланки

Слабеење на потколеници со ботокс, релаксирање на “набилдан” мускул

La Bellezza Center 
Естетска и медицинска козметологија
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 и 7
Телефони: +389 2 2430 432 / +389 70 222 601 / +389 70 268 009
Е-mail: [email protected]

Прочитајте повеќе за БОТОКС со кликнување тука

Тема која може да ве интересира – прочитајте повеќе

БОТОКС: Против прекумерно потење на дланки и пазуви!

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular