Friday, April 19, 2024
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиБОТОКС: Против прекумерно потење на дланки и пазуви!

БОТОКС: Против прекумерно потење на дланки и пазуви!

Дали се срамите од фактот дека премногу се потите? Екцесивното потење ви попречува во секојдневните активности? Не се грижите, имаме решение за вашиот проблем!

Многу од луѓето кои се потат прекумерно незнаат дека всушност имаат проблем кој лесно се лекува!

Сосема е нормално да се потите кога е топло, кога сте возбудени или во некоја слична состојба, но кога потењето е неконтролирано, тогаш најдобро обратете се на дерматолог. Само дерматолог може да ви ја дијагностицира и третира оваа непријатна состојба позната како Hyperhidrosis – Екцесивно потење.

Дали знаевте дека прекумерното потење се елиминира едноставно и брзо со употреба на Ботокс – сосема безбедно без никакви последици!

Погледнете ги видеата од Светски врвни доктори за 3-те најчести регии каде што екцесивното потење знае да ни направи најголем проблем. Сите овие процедури се достапни во Ла Белеца.

1.Прекумерно потење под пазуви

Dr. Davin Lim, Laser and Aesthetic Dermatologists from Lasers + Lifts од Австралија ја споделува својата приказна за успешно третирање на прекумерното потење под пазуви со користење на Botulinum Toxin односно Ботокс.

2.Прекумерно потење на глава и чело

Ви ја споделуваме приказната на Dr. Alexander Rivkin – Los Angeles cosmetic surgeon за третирање на состојби на екцесивно потење на регијата на главата и челото. „Сите се потиме, но 1% од нас едноставно се потат прекумерно. За цела среќа, денес оваа медицинска состојба се третира лесно и едноставно“ – вели Др. Ривкин од Лос Анџелес.

3.Прекумерно потење на Дланките 

Постојат море од препарати наменети за намалување на потењето на дланките како креми, пудри и останато, но доколку сакате брз, квалитетен и долготраен ефект, ништо неможе да го замени ботоксот. Сосема безбедна, едноставана и комфортна метода!

La Bellezza Center 
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска и Медицинска Козметологија
Facebook: La Bellezza & Instagram: La Bellezza Center
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 70 268 009
Е-mail: [email protected]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular