Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиКако да аплицирате креми за акнетерапија и нега на кожа?

Како да аплицирате креми за акнетерапија и нега на кожа?

Една од најчестите грешки кои ги правиме при апликација на креми за лице и тело, а воедно и акнетерапија, е количината на апликација. Особено кога се работи за креми за акнетерапија, непотребно ја оптоваруваме кожата и ја ставаме на дополнителен стрес кога ќе употребиме поголема количина.

Препорака: Акнетерапијата на своја иницијатива е опасна. Поради тоа, Ве советуваме да побараме помош од стручно лице, доктор, дерматолог. Научниот (докторски) аспект на негата на кожа е од особено големо значење. Во Ла Белеца Естетска Дерматологија, имате можност да бидете третирани од естетски дерматолог, Специјалист по Дерматовенерологија.

Во прилог на текстот, погледнете го едукативното видео од американската академија за дерматологија.

Едукативно видео: Како да аплицирате креми за акнетерапија?

La Bellezza Center 
Естетска & Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска Дерматологија и Медицинска Козметологија
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 70 268 009
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular