Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиСтудентка по општа медицина и модел: Tamaryn Green - Miss Universe SA...

Студентка по општа медицина и модел: Tamaryn Green – Miss Universe SA 2018

Студентката по општа медицина која ги освои социјалните мрежи!

Тамарин Грин е студент по општа медицина, 6та година на Универзитетот Кејптаун во Јужна Африка (University of Cape Town). Покрај тоа што студира медицина, таа е и модел кој ги освои социјалните мрежи во 2018та година.

Кариерата како модел на Тамарин Грин започна со добивање на наградата Miss South Africa, а потоа и Miss Universe SA 2018. Таа ги освои срцата на модните сајтови и медиуми бидејќи покрај тоа што е модел, Тамарин Грин е и идна докторка.

Тимот на Ла Белеца ја истражи успешната приказна на Тамарин Грин како и нејзината рутина за нега на тело и кожа, а во овој пост ќе Ви ги откриеме најбитните 4 естетски процедури кои ги практикува младата докторка.

ПРОЦЕДУРА 1: #CAHI DENTAL PRACTICE

Носот е најистакнатиот дел од нашето лице, а со самото тоа е најизложен на туѓите погледи. Веднаш после носот, првата споредна но сепак премногу битна работа која ја забележуваме е изгледот на устата и забите. Токму поради тоа, многу луѓе се одлучуваат на корекција на носните контури, но исто така и на корекција на усни.

Тамарин Грин, на својот инстаграм профил редовно ги објавува нејзините процедури за нега на тело и изглед, па така, младата докторка не потсети дека редовните контроли на стоматолог и грижата за изгледот на забите и насмевката се секогаш битни, особено кога хоби или професија Ви е модата односно модел.

Препорака: при избор за естетско-корективна процедура на лицето, секогаш почнете со носот и устата!
Во Ла Белеца центарот, достапни се процедурите на нехируршка корекција на нос како и корекција на усни [видео: совршени и сензуални усни, а сепак природни].

ПРОЦЕДУРА 2: LASER HAIR REMOVAL – Don’t forget to be silky smooth this Spring!

Ласерското отстранување на влакна е една од најреволуционерните методи во естетската медицина. Тоа е така бидејќи третманите се изведуваат еднаш месечно, траат не повеќе од 1 час, а ефектите се долготрајни.

Во Ла Белеца центарот е достапен Fast Hair-Removal Laser – најновиот светски модел кој е комбинација од трите најдобри ласери: Alexandrite (755nm), Nd: YAG (1064nm) & Diode (808nm). Овој ласер нуди нови стандарди на брзина, безбедност, ефикасност и удобност.

ПРОЦЕДУРА 3: Cleanser 

Негата на лицето наутро и навечер пред спиење е од особена важност. Како што потенцира и најмладата американска конгресменка, познатата Александриа Кортез [Alexandria Ocasio-Cortez: Рутина за нега на кожа и лице], чистењето на лицето веднаш штом дојдете дома е многу битно и прва работа што ја практикува после работното време. Истата практика треба да ја правиме наутро и навечер пред легнување. Тамарин Грин користи прочистувач за лице од колекцијата на Muca Skin Care.

ПРОЦЕДУРА 4: FACIAL

Научниот (докторски) аспект на негата на кожа е од особено големо значење. Третманот на лице познат како “facial” е примарната работа од која треба да започне било каква естетска процедура на вашето лице. Од голема важност е овој третман да биде спроведен од професионален доктор (дерматолог).

„Ако сте пробале се и сте биле секаде, а не сте задоволни од ветувањата и резултатите, нека ви бидеме откритие на година како што често не нарекуваат“ – Ла Белеца центар

 

La Bellezza Center 
Естетска & Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular