Wednesday, May 22, 2024
spot_img
домаЕстетска козметологијаПакетиШто да очекувате од „Спреј-тенинг“?

Што да очекувате од „Спреј-тенинг“?

Постојат бесконечно причини кои би ве натерале на Спреј-тенинг: безбедно е, брзо и ефикасно, тоа е одличен начин за третирање на телото или подготовка за специјален настан, резултати веднаш, прифатлива цена….Списокот продолжува.

Резултатите се исклучително природни и задоволителни, а траат со недели по третманот. 

Но, што треба да знаете за да се подготвите за spray tanning? Како да се подготвите? Што треба да очекувате на денот на закажувањето?

#1 Избричете се 12 часа пред прскањето со спреј-тенинг

Важно е вашата кожа да е мазна пред да започнете со прскање. Направете го истото од 12 до 24 часа пред процедурата. При бричење, на површина доаѓаат нови, свежи клетки кои се сензитивни и со потенцијал да бидат лесно иритирани. Бричење веднаш пред третман, може да доведе до црвенило.

#2 Отстранете го мртвиот слој на клетки

Користејќи scrub или пак ексфолијација со средства при туширање, ќе ја израмните кожата максимално, а со тоа и ќе го подобрите нивото на тенот при прскање.

#3 Одберете квалитет

Нашиот апарат е од Данско потекло, одобрен од FDA (Food and drag Administration). Содржи DHA – Di-Hidroksi-Acetone – активна компонента која ги заситува мртвите клетки во најдлабокиот слој на кожата.

#4 Преспијте ја вечерта без туширање

Повеќето салони препорачуваат да почекате најмалку 5 часа пред да се туширате и миете по користење на спреј-тенинг. Сепак, најдобро е до следното утро да го задржите на себе.

#5 „Пудра“ за вашето тело 

За само 5 минути имате совршен бронзен тен (во нијанси и јачина по желба). Тој одлично ги покрива неестетските стрии, целулит, капилари. Едноставно, тен без флеки кои рамномерно се губи.

По апликација, тенот останува на вашето тело од 7 до 10 дена.
Цена:
 1.500 денари.

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: [email protected]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular