Friday, April 19, 2024
spot_img
домаНовости и Блог Криси Тејген: Ботокс во пазувите за да го сопре потењето

[ВИДЕО] Криси Тејген: Ботокс во пазувите за да го сопре потењето

Chrissy Teigen е позната по тоа што е тотално искрена во врска со личните аспекти на нејзиниот живот. Таа не се воздржува да ги сокрие проблемите како депресија, ниту пак нејзината рутина за вагинална нега. Но, нејзиниот последен третман за убавина можеби е еден од нејзините најискрени откритија.

Тејген сподели видео како прима инјекции со ботокс во пазувите како начин за решавање на „прекумерно потење“. Во видеото, таа му вика на лекарот дека ова е најдобар потег што таа го направила досега.

„Можам повторно да носам свила, а да не се потам, вухууууууу!“ – додаде таа во својот наслов. Погледнете го видеото: 

Процедурата на користење на БОТОКС како начин за решавање на прекумерното потење може да се користи на неколку начини:

  • елиминација на прекумерно потење на дланките, процедура за која е потребна количина на ботокс во изност од 200 до 350 евра
  • елиминација на прекумерно потење на пазувите, процедура за која е потребна количина на ботокс во изност од 200 до 400 евра.

La Bellezza Center 
Естетска & Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска и Медицинска Козметологија
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: [email protected]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular