Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаfacialsКласични третмани: препораки од Caudalie Spa NEW YORK

Класични третмани: препораки од Caudalie Spa NEW YORK

На интернет и на социјалните мрежи има толку многу информации за тоа зошто е битно да ја негувате вашата кожа, што ви дава чувство да не знаете на кој извор и линк попрво да кликнете и да прочитате. Како заклучок од статиите и од најголем дел од тоа што ќе го прочитате, ќе сфатите дека вашата соба или бања е преполна со препарати за козметика како креми, маски, производи за нега на кожа и слично.

Но, иако е одлично да се практикува добра нега на кожата, тоа не мора да значи дека треба да се откажете од барање професионална помош! И покрај тоа што можеби не страдате од тешки кожни проблеми, акни или други хронични состојби, вашата кожа има потреба од вниманието на обучен естетичар, дерматолог.

„Третман на лицето од професионален и обучен естетичар [дерматолог] е важен за да се разбере како вашата кожа работи и како таа реагира на стрес, хормони и други елементи“, вели Регин Бертел, менаџер во Caudalie Spa во Њујорк. „Луѓето со проблематична кожа треба да бидат редовни во своите третмани, а препорачуваме тоа да биде на месечно ниво. Во најмала рака, секоја сезона се препорачува да се балансира кожата“.

5 причини зошто ви препорачуваме класичен третман. Препорачано од Caudalie Spa во Њујорк

 • класичните третмани ги чистат вашите пори
 • доколку имате проблем со лицето, ќе дознаете зошто тој проблем се јавува и како може да се реши
 • класичните третмани се секогаш подобри од било која крема, маска или препарат кои само можат дополнително да ги подобрат ефектите од третманот
 • познатите “facials” третмани [мезококтели, дерматолошки третман, микродермабразија, ПРП и други], не можете сами да ги направите и бараат професионален пристап од доктор
 • се препорачуваат за долготраен ефект кој ќе ви го подобри изгледот на лицето и ќе ви ја зголеми самодовербата

Секој третман на лице и тело во La Bellezza започнува исклучиво со дерматолошки преглед на кожата од страна на специјалист дерматолог. Исто така, дерматологот е одговорен и за самиот третман на чистење на лицето.

Широка палетна на медицински-козметички третмани соодветни на типот, состојбата и потребите на кожата и возраста:

 • Класични третмани
 • Биолошки третмани (плацента, кавијар, колаген, хијалурон, алги, витамини, минерали, билки)
 • Рехидрирачки (освежителни и длабока хидрација)
 • Третман на акни
 • Третмани за хипо и хиперпигментации
 • Рејувенации, подмладување
 • Кифтинг, редукција на брчки
 • Витализација, освежителни
 • Регенерација, реепителизација (проширени пори, лузни од акни или од друга природа)

Препаратите од врвни професионални медицинско-козметички линии како и дополнителната примена на апаратура од најсовремена модерна технологија во раце на професионална услуга и искусен дерматолог, се гаранција за вашата убавина, здравје и инвестиција.

La Bellezza Center 
Естетска Дерматологија & Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска Дерматологија и Медицинска Козметологија
Facebook: La Bellezza & Instagram: La Bellezza Center
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular