Wednesday, May 25, 2022
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиFull Face Reconstruction - Los Angeles No.1 Aesthetic Trend

Full Face Reconstruction – Los Angeles No.1 Aesthetic Trend

Доколку сакате убав изглед, драматична промена и подмладување, блескаво и сјајно лице кое зрачи со свежина, неопходно е комбинација на повеќе методи. Full Face Reconstruction методот кој е број 1 естетски тренд во Лос Анџелес во изминатите неколку години, а донесен и успешно применет веќе 2 години дирекно од школата на познатиот Холивудски доктор, Doctor Kian Karimi, пријател на нашиот центар од каде постојано се надградуваме во нашата едукација.

Доктор Киан Карими, неодамна стана и ѕвезда на социјалните мрежи заради иновативноста во естетските процедури, а негово видео на Los Angeles Insider, со повеќе од 20 милиони прегледи на Facebook, стана огромен светски хит.

FULL FACE RECONSTRUCTION

Full Face Reconstruction методата е број 1 естетски тренд во Лос Анџелес заради брзите резултати, сеопфатноста на целото лице и вратот како и комбинацијата од повеќе техники на различни нивоа на кожата на лицето и вратот.

Пристапот и примената на техниките е индивидуален и по преглед и препорака на Доктор Специјалист по Дерматологија и Естетика. Full Face Reconstruction третманот опфаќа кобинација на повеќе методи:

  • 3Д и 4Д Мезо Конци
  • Хијалуронски Филери
  • Ботокс
  • во зависност од потребите на клиентот, дополнителна примена на ласери, радиофреквенца, дермапен, ПРП и други методи.

Совршенството на овој метод е дефинитивно резултат на врвното искуство и едукација како и прецизност во точната комбинација со најквалитетни препарати.

1.3Д & 4Д Мезо Конци  – Ревитализација, Регенерација, Зацврствуање и Појачување на Тонус на Кожата

Мезо-Конци – (4D Facelifting, Skinlifting without surgery) е метода која користи потполно резорбирачки конци кои се вбризгуваат на различни нивоа на вашата кожа, а тие делуваат одвнатре со комбинација од 4 методи – ревитализација, регенерација, зацврстување и појачување на тонусот на кожата кои се особено битни за кожата на лицето, вратот, а и целото тело.

Ефектот на Мезо-Конците е моментален, а со нивната ресорпција доаѓа до формирање на нов колаген и еластин кој апроксимативно во период од 90 дена е формиран во дебелина од 1-3 милиметри, што и дава дополнителен зацврстувачки и ревитализиран изглед на вашата кожа на лице, врат, деколте, виснати надлактици, опуштен стомак и слично.

2.Ботокс – Фонтана на Младоста

Што е БОТОКС третман?

Тоа е најфреквентната нехируршка естетска процедура во светот. Вашето лице треба да го покажува Вашето расположение и емоции, но не и вашите години. Поради тоа немојте да чекате да остареете па тек тогаш да почнете да се подмладувате!!! Факт е дека колку порано се започне со превентива толку повеќе стареењето ќе се одложи.

Ботоксот ја затегнува кожата, видливите брчки се пеглаат, а се спречува појава на нови.

Тој е неинванзивен третман, минимално некомфорен. Со многу тенка игла, сосема безболно, со или без анестезија зависно од желбата на пациентот, се внесува одредената доза на потребната регија. Третманот трае 10 минути и не бара никаква припрема ниту пак време за опоравување.

Full Face Reconstruction третманот вклучува третман со ботокс на горна и долна регија на лицето и вратот. Постојат повеќе од 10 различни начини на апликација на БОТОКС. Кликнете тука за сите процедури – БОТОКС ВИДЕА.

3.Хијалуронски Филери

Beauty филерите кои се на база на хијалуронска киселина се моментално едни од најпопуларните во светот на естетската и anti aging медицината!

Брзото темпо на живот доведе до голема популаризација на кратките и брзи но ефикасни процедури за подмладување како што е LIQUID LIFT со хијалурон. Хијалуронските филери се во употреба повеќе од 10 години и заедно со ласерите спаѓаат во најфреквентните естетски процедури благодарејќи на нивната ефикасност затоа што само за 10 минути можат брчките да ги елиминираат во потполност, усните да ги пополнат, образите да ги истегнат, а ефектот е веднаш видлив. Се користат:

La Bellezza Center 
Естетска & Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска и Медицинска Козметологија
Facebook: La Bellezza & Instagram: La Bellezza Center
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular