Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаНовости и БлогSkincare: Утринска рутина

Skincare: Утринска рутина

Сите ја знаеме важноста на ноќната нега на кожата, но солидната утринска рутина е исто толку клучна. Ноќната нега на кожата има за цел да ги реши проблемите со кожата пред да започне регенеративниот процес на спиење, но дневната нега на кожата е најбитна за заштита и одржување. “You can’t create a youthful complexion later on, you can only maintain the one you have now” – велат од ALLURE.

5 минутен режим кој треба да го почитуваме:

1.Исистете го лицето со препарати на кои пишува “Deep Cleansing Oil”.

2.Средство за чистење на база на вода со низок pH во рутината за време на вашата утринска убавина помага да се правилно длабоко чистење без да предизвика црвенило што е тешко да се смири пред апликација за шминка.

3.Тонер: Користење на тонер и круцијално за балансирање на pH на вашата кожа.

4.Најважниот но и скап чекор во вашата утринска рутина за нега на кожата е серум богат со антиоксиданти.

5.Користете хидратантни креми за лице! Вашето лице мора да е во постојана хидратација во текот на денот.

ВИДЕО – дејство на хијалуронот во кожата: Ла Белеца ви препорачува за време на зимскиот период да направите третман базиран на хијалуронска киселина со цел длабока хидратација на вашата кожа. Третманите со хијалуронска киселина може да бидат од класични третмани дополнети со мезококтели кои чинат до 2.000 денари, па се до ПРП со хијалурон кои започнуваат од 7.000 до 9.000 денари.

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular