Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиВИДЕО: 12 знаци дека не пиете доволно вода!

ВИДЕО: 12 знаци дека не пиете доволно вода!

За време на летните одмори како и жешките температури, многу е важно да бидете хидрирани. Дали знаете дека скоро половина од светското население не се придржува на нормалните дози на хидратација и пиење на вода и тоа без да го знаат тој факт!

Доколку сакате добар и свеж изглед, треба да знаете дека едни од првите знаци на дехидратација односно не пиење доволно вода се одразува на вашата кожа, усни, очи и целовкупен изглед!

Погледнете го видеото и дознајте ги сите знаци дека не пиете доволно вода:

ЛА БЕЛЕЦА ЦЕНТАР ви препорачува:  ❄️🌊РЕХИДРИРАЧКИ ТРЕТМАН 

Во текот на година, а особено на пролет и лето, вашата кожа лесно се оштетува. Третманот е достапен за двата пола. ЦЕНА: 1.500 денари

Секој третман на лице и тело во La Bellezza започнува исклучиво со дерматолошки преглед на кожата од страна на специјалист дерматолог. Исто така, дерматологот е одговорен и за самиот третман на чистење на лицето.

Широка палетна на медицински-козметички третмани соодветни на типот, состојбата и потребите на кожата и возраста:

  • Класични третмани (професионални дерматолошки и класичен третман).
  • Биолошки третмани (плацента, кавијар, колаген, хијалурон, алги, витамини, минерали, билки).
  • Рехидрирачки (освежителни и длабока хидрација).
  • Третман на акни.
  • Третмани за хипо и хиперпигментации.
  • Рејувенации, подмладување.
  • Кифтинг, редукција на брчки.
  • Витализација и освежителни третмани.
  • Регенерација, реепителизација (проширени пори, лузни од акни или од друга природа).
  • Мезококтели за комплетна ревитализација и интензивна нутриција на кожата. Кликни тука за повеќе информации. Цена: од 1.500 денари.

La Bellezza Center 
Естетска & Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска и Медицинска Козметологија
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular