Wednesday, May 25, 2022
spot_img
домаЕстетска козметологијаВидеаВИДЕО Анимација: Како делува хијалуронската киселина?

ВИДЕО Анимација: Како делува хијалуронската киселина?

Дермалните филери кои се на база на хијалуронска киселина се моментално едни од најпопуларните во светот на естетската ммедицината. Брзото темпо на живот доведе до голема популаризација на кратките, брзи но ефикасни процедури за подмладување како што е хијалурон. Се користат:

  • за корекција на сите брчки на лицето суперфицијални, медијални или длабоки
  • ремоделирање на контурите на лицето
  • контурирање и освежување на усните
  • контурирање и корекција на нос
  • подмладување на вагиналната регија
  • пополнување и подмладување на дланките на рацете
  • Цена: 200€ за 1ml [цел шприц]

ВИДЕО: Погледнете како делува хијалуронската киселина кога се користи за подмладување, пополнување на брчки, лифтинг, комбинирана со мезококтели, ПРП или друг метод.

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular