Friday, April 19, 2024
spot_img
домаЕстетска козметологијаВидеаАнатомија на телото: Каде се има хијалуронска киселина

Анатомија на телото: Каде се има хијалуронска киселина

Хијалуронот односно хијалуронската киселина која е составна компонента на филерите кои најчесто се користат за корекција на усни, е природен и составен дел од нашето тело. Покрај за корекција на усни, се користи и за корекција на нос, комплетна рехидратација и рејувенација на кожата на лицето, пополнување на дупки од акни, лечење на брчки, итн.

Анатомски во телото, хијалуронската киселина ја има во: кожата и фоликулите на влакната, во очите, во зглобовите и непцата. Токму поради тоа, апликацијата на хијалуронска киселина е безбедна и без негативни последици. Секако, доколку се аплицира само од професионално, медицинско лице!

ВИДЕО: Хијалуронска киселина: дејство во кожата.

Погледнете како делува хијалуронската киселина кога се користи за подмладување, пополнување на брчки, лифтинг, комбинирана со мезококтели, ПРП или друг метод.

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: [email protected]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular