Третмани на Лице

Секој третман на лице и тело во La Bellezza започнува исклучиво со дерматолошки преглед на кожата од страна на специјалист дерматолог. Исто така, дерматологот е одговорен и за самиот третман на чистење на лицето. Широка палетна на медицински-козметички третмани соодветни на типот, состојбата и потребите на кожата и возраста: Класични третмани Биолошки третмани (плацента, кавијар, колаген, хијалурон, алги, витамини, минерали, билки) Рехидрирачки (освежителни и длабока хидрација) Третман на акни Третмани за хипо и хиперпигментации Рејувенации, подмладување…

"Третмани на Лице"

Козметички Услуги

Сите козметички услуги во салонот се под надзор на Дерматолог и подеднакво работиме со клиенти од двата пола ДЕПИЛАЦИИ Ладна и топла депилација (100% природен восок по сопствена рецептура), комплетна заштита од алергии, иритации или изгореници, со силно редукционо дејство врз несаканите влакна.   ПЕДИКИР Медицински педикир, специјалистички преглед и третман на заболени стопала и нокти, враснати нокти, жулеви. Класичен педикир, маски, паковања, парафини, масажа на стопала.   МАНИКИР Медицински и класичен третман на нокти,…

"Козметички Услуги"

Шпанија – Коста Брава и Каталонија

Коста Брава – крајбрежен регион и популарна туристичка дестинација поради умерената клима и прекрасните плажи со кристално чиста вода и волшебен, ситен песок. Додека еден дел од брегот на Коста Брава станал развиена туристичка дестинација, останатите делови го задржале традиционалниот изглед и станале „скриенa скапоценост“ за посетителите кои сакаат нешто повеќе од сонце, море, песок и Сангрија. кликни на сликата за зголемување RO –   Само ноќевање BB –   Ноќевање со појадок HB –   Пола Пансион…

"Шпанија – Коста Брава и Каталонија"

Сончев Брег & Несебар – Бугарија

АПАРТ-КОМПЛЕКС SUMMER DREAMS Локација- стотина метри од плажа, 10 минути пешачење од Какао Бич исто толку од центарот на С.Брег 10 % ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 30.04.2017 Одличен комплекс – со сите погодности з пријатен и удобен престој Во цената е вклучено и користење на базен со чадор и лежалки. Туристичка такса се наплаќа 1€ по лице од ден. Депозит за штети – 50€ по апп, се остава на рецепција и се подига на денот на заминување.…

"Сончев Брег & Несебар – Бугарија"

Лимфна Дренажа во Скафандер

Апаратот е внимателно дизајниран како комбинација на третмани за разбивање на масни наслаги, лимфна дренажа и магнето терапија за зацврстување на кожата користејки висока технологија за масажа, електротерапија и пресо терапија за да се добијат извонредни ефекти на редизајнирање на телото. Лимфната дренажа-помага во хармонизација на ткивото и обезбедува елиминација на токсини и штетни продукти на метаболизмот чиј rезултат е обнова и опоравување на организмот во целина и зголемување на имунитетот, намалување на стресот, смирува, опушта и овозможува мирен сон.…

"Лимфна Дренажа во Скафандер"

Медицински Третмани за Лице

Повеќе за Дијамантска Микродермоабразија Повеќе за Мезококтели и Ласерска Рејувенација Повеќе за Ласерски Третман на Акни Повеќе за Биполарна Радиофреквенца Повеќе за ДЕРМАПЕН и ПРП Метода

"Медицински Третмани за Лице"

Пакети за Слабеење, Топење на Масни Наслаги и Разбивање на Целулит

НАПОМЕНА: При комбинација на повеќе методи за слабеење, следуваат попусти од 10-20 па и 30%! Повеќе за КРИОЛИПОЛИЗА Повеќе за МЕЗОКОКТЕЛИ Повеќе за МЕЗОКОНЦИ Повеќе за ЛПГ и 4-Димензионална Кавитација Повеќе за Стандардна Кавитација и Мултиполарна Радиофреквенца Повеќе за ВАКУУМ, Лимфна Дренажа и Инверзна Осмоза Повеќе за Антицелулитни масажи и Електростимулации

"Пакети за Слабеење, Топење на Масни Наслаги и Разбивање на Целулит"

Ласер Пакети за Трајна Редукција на Влакна (Мажи и Жени)

Загарантирани Воодушевувачки Резултати – Најнови Медицински Ласери (Диодни и YAG ласери) за Трајна Редукција на Несакани Влакна Третманите се повторуваат на 3 до 4 недели со кој нормално, а сепак индивидуално се постигнува редукција на влакната до 70-80 па и 90%. За одржување и редукција на ретките ново израснати влакна се препорачува третманите да се повторуваат во текот на годината индивидуално по потреба, ЕДНОКРАТНО на три, четири или шест месеци по 50% намалена цена од…

"Ласер Пакети за Трајна Редукција на Влакна (Мажи и Жени)"

4 Димензионална Кавитација – 4D Ultrasonic Cavitation

4-Dimensional Ultrasonic Cavitation Inch Loss – Newest perfect slim 4-D Lipo Cavitation  4 пати поголеми ефекти, 4 пати поголеми резултати!   Како работи 4-Д Ултразвучната Кавитација? 1.Интензивна физичка липолиза за одстранување на масти од стомакот, половината, грбот, задникот, рацете 2.Вишокот на масни клетки се топи 3.Телото слабее, се намалува целулитот 4.Се ослободува обструкцијата од каналите и колатералите 5.Промовирање и забрзување на метаболизмот на телото Главата на 4-Д кавитацијата се состои од 4 глави на кавитации…

"4 Димензионална Кавитација – 4D Ultrasonic Cavitation"