Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиBen Affleck - 2те процедури пред снимањето на филмот Batman vs Superman

Ben Affleck – 2те процедури пред снимањето на филмот Batman vs Superman

Ben Affleck е еден од најпознатите глумци во светот и е секогаш дел од топ листите за мажи кога станува збор за физички изглед. По снимањето на филмот Batman vs Superman, се најде на листата на 15 Super-fit & Aesthetic Male Physiques во светот.

“If you take a closer look at his photos and face you will not need to be convinced that, Affleck had received some cosmetic procedures. At the age of 44 we expect him to be getting older and not younger”. – вели потпретседателот на американската академија за естетска медицина, Д-р М. Стивенс

Пред да ги објасниме естетските процедури, морате да знаете дека неговото тело и фит-состојба е исто така постигната со неколку месечни интензивни тренинзи за зголемување на мускулната маса. “Мразам вежбање….искрено многу ме мрзи да вежбам, но знам дека морам да сум во форма за овој филм токму поради улогата која ја глумам, Бетмен” – вели Бен Афлек во интервју за Body Transformation Channel.

Ако можете да помислите на некоја процедура која може да е толку многу ефективна а сепак да е минимално-инвазивана, што би било тоа? ДА, Инјекции во естетската медицина за мажи!

Инјекциите во Естетската Медицина и козметичките процедури се често пати погрешно сфатени од страна на мажите дека тоа се таканаречени “женски работи или работи за жени”

Кои се двете естетски процедури/зафати кои Бен Афлек ги направи при неговата припрема за филмот?

1.Пополнување на подочњаци – Тајната на оваа процедура лежи во Хијалуронските Филери!

Филерите кои се на база на хијалуронска киселина се моментално едни од најпопуларните во светот на естетската и anti aging медицината! Се користат за корекција на сите брчки на лицето суперфицијални, медијални или длабоки, ремоделирање на контурите на лицето, контурирање и освежување на усните, контурирање и корекција на нос, подмладување на вагиналната регија, пополнување и подмладување на дланките на рацете.

Времетраење на процедурата: 10-20 минути
Анестезија: локална (процедурата е безболна)
Цена: од 100 до 150 евра, во зависност од потребите на клиентот

2.Crow’s Feet корекција со Ботокс – Неколку причините поради кои неинвазивните (нехируршки) естетски процедури се најбрзо растечки медицински тренд во Светот:

  • Апликацијата трае од 10 до 20 минути
  • НЕ е потребна анестезија
  • Веднаш по апликација можете да се вратите на секојдневните активности како работа, спорт, рекреација и друго
  • Никој нема да примети дека на вас е направена некаква процедура, но сите ЌЕ ГИ ПРИМЕТАТ неверојатните промени кои се сосема природни и во граница на нормално, помладо и постегнато лице и кожа 
  • Може да се постигне изглед и до 10/15 години помлад
  • Процедурите не се перманентни (трајни), така да лесно може да се дозираат и аплицираат според вашите желби и побарувања

Цена: од 100 до 150 евра, во зависност од потребите на клиентот

La Bellezza Center 
Естетска Дерматологија & Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска Дерматологија и Медицинска Козметологија
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 70 268 009
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular