Wednesday, May 25, 2022
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиПроизводи за нега на кожа по препорака на Catherine Zeta Jones

Производи за нега на кожа по препорака на Catherine Zeta Jones

Catherine Zeta Jonesедна од најпознатите глумици која изгледа неверојатно во однос на нејзините години, неодамна на својот Instagram профил објави слика со која ја открива нејзината рутина за нега на кожа кога се работи за производи. На сликата можете да видите повеќе од 70 производи, но и самата глумица вели дека не ги користи сите наеднаш, напротив, со добра комбинација од само 2 до 3 производи може да ги задоволите потребите на вашето тело.

My face and body essentials. And NO, I don’t use them all at the same time!

Како што наведува Катерина Зета Џонс, доволно е неколку различни производи да ги комбинирате за одржување на правилна нега на вашата кожа и тело. Затоа, ви ги издвојуваме следните производи од нејзината колекција:

Le Métier de Beauté Resurgence Neck and Décolleté Crème

Le Métier de Beauté Resurgence Neck and Décolleté Crème – ноќна нега која ги ублажува брчките и ја зацврствуа опуштената кожа, а на тој начин се подобруваат и самите контури на кожата. Кожата постанува затегната, се изедначува тенот и се обновува цврстината, еластицитетот и свежината на кожата.

Charlotte Tilbury – Magic Cream

Една од најдобрите anti-aging креми за борба против стареење на кожата. Содржи состојки кои поттикнуваат создавање на нов колаген и се борат против слободните радикали. Хијалуронска киселина, природно масло и Витаминот Е овозможуваат добра хидратација на кожата, а после долготрајна употреба, кожата се подмладува и станува видливо освежена.

Доколку сакате да го достигнете повеќе месечниот ефект на оваа крема со брза и ефикасна процедура која се изведува за 15-20 минути, тогаш ви ги препорачуваме мезококтелите. Цена: 1500 – 2000 денари, во зависност од потребите на клиентот.

Rhonda Allison Eye Lift

Rhonda Allison Eye Lift е крема која се користи за нега на подрачјето околу очите и помага во освежување, подмладување и затегнување на кожата во овие регии. Ги ублажува подочњаците, брчките како и отеченоста околу очите.

Употребата на оваа крема треба да ви е дел од секојдневната пракса доколку сакате резултати на подолги стази, а за корекција на подочњаци која трае од 6 до 8 месеци, а се изведува за само 20 минути, ви препорачуваме хијалуронска киселина. Цена: 100-150 евра во зависност од потребите на клиентот.

Линк: Пополнување на подочњаци.

За веќе оштетена кожа, ви препорачуваме брза и ефикасна регенерација со револуционерната метода во Дерматологијата – DERMAPEN. 

La Bellezza Center 
Естетска Дерматологија & Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска Дерматологија и Медицинска Козметологија
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 70 268 009
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular