Wednesday, March 22, 2023
spot_img
домаНовости и БлогПАКЕТ ЗА НОЗЕ: Slim & Body 15.000 денари

ПАКЕТ ЗА НОЗЕ: Slim & Body 15.000 денари

Постојат многу методи за таканаречната процедура slim & body. Под овој термин се опфатени се слабеење, разбивање на целулит и масни наслаги, затегнување и подмладување на кожата на раце, нозе, лице и цело тело. Најдобар метод за слабеење е комбинација на неколку различни видови на третмани во период од неколку месеци.

Есенски пакети за слабеење во Ла Белеца, ПАКЕТ ЗА НОЗЕ: 15.000 денари

  • Третман со High Intensity Focused UItrasound – HIFU: нова технологија за таргетирање на масти, стрии и целулит!
  • 10 х 30 минути третмани со КРИОЛИПОЛИЗА: Најнов модел на криолиполиза која оди со наизменично загревање и ладење на делот од телото што се третира. Ефикасноста на третманите подобрена за 30% од обичната криолиполиза.
  • 10 третмани со лимфна дренажа – Нов модел на лимфна дренажа во скафандер со инфрацрвени зраци!
  • 10 третмани х 30 минути со 4-Димензионална кавитација
  • 6 третмани x МЕЗОКОКТЕЛИ  Докажан метод за отстранување на масни наслаги и целулит!

ЦЕНА: 15.000 денари.
Плаќањето на пакетите се врши авансно со 50% уплата при првиот третман.
Остатокот од 50% се доплаќа по завршување на половина од третманите.

La Bellezza Center 
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 70 268 009
Е-mail: info@labellezza.com.mk

претходниот член,ПАКЕТ ЗА РАЦЕ: Slim & Body 10.000 денари
Следната статијаМАГИОНИЧАРИТЕ
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular