Wednesday, May 25, 2022
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиЗа жените кои од животот сакаат повеќе

За жените кои од животот сакаат повеќе

Сите се надеваме дека пандемијата со коронавирусот ќе заврши побрзо. За да ги дочекате новите денови со затегната и убава кожа, сега е вистински момент. Еве зошто…

Најголем дел од инвазивните процедури во естетската медицина, иако во мал процент, знаат да завршат со непосакувана модринка или да бараат од вас неколку дена специјална нега без многу движење во јавност. Исто така, ништо не е магично. Особено долгорочните процедури кои бараат време за ефектите да си „легнат“ на вашата кожа. Затоа во деновите кои ги поминувате дома „купете“ го тоа време.

Предлог процедури за долгорочна инвестиција:

1.Profhilo® – моќноста на новата формула на филери: На прво место е најновата светска формула и комбинација во естетската медицина. За прв пат во Македонија, ПРОФИЛО! При правење на процедура со Профило, можни се мали отоци кои би се јавиле на 5те точки на апликација кој траат и до 24-48 часа. Затоа, во деновите кога сте дома, ја предлагаме оваа процедура.

Цената на ПРОФИЛО е 300 евра. Може да се аплицира на лице или пак на вратот. Прочитајте повеќе со кликнување тука: Profhilo® ЛИЦЕ & Profhilo® за врат.

2.Мезо конци: На второ место се нашите омилени – мезо конци. Скоро и да нема жена кој ставила конци и не била задоволна. Конците се потполно резорбирачки, а се вбризгуваат на различни нивоа на вашата кожа. Делуваат одвнатре со комбинација од 4 методи – ревитализација, регенерација, зацврстување и појачување на тонусот на кожата. 

3.Дермални филери: Најприродна процедура во инвазивните естетски процедури. Хијалуронот е составна компонента на филерите кои најчесто се користат за корекција на усни. Тие се природен и составен дел од нашето тело.

Покрај за корекција на усни, се користи и за корекција на нос, комплетна рехидратација и рејувенација на кожата на лицето, пополнување на дупки од акни, лечење на брчки, итн. Цена: 12.000 денари за 1ml [цел шприц].

4.БОТОКС: Дали знаете дека постојат повеќе од 10 различни начини на апликација на ботокс? Од чело, лице, околу очи, па се до поткревање на носе, терапија против потење на дланки и пазуви, итн. Процедурата е комплетно безбедна, нема потреба од анестезија, а резултатите се брзи и ефикасни. Времетраење на апликација: 10 до 20 минути. Ботоксот има силно дејство кое трае и до 6 месеци. Вашата кожа ќе изгледа помлада и посјајна. Цена: од 3.000 до 4.000 денари од регија, зависно од состојбата на лицето. Подеднакво се користи за мажи и жени!

Дочекајте го летото во полн сјај!
Напомена: Поради настанатата пандемија, количините на дел од материјалите се ограничени. Во Ла Белеца центарот работиме со високо професионална услуга во високо безбедна средина според сите препораки и мерки за здравствена заштита.

Во Ла Белеца центарот работиме со високо професионална услуга во високо безбедна средина според сите препораки и мерки…

Gepostet von La Bellezza am Sonntag, 12. April 2020

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular