Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаЕстетска козметологијаВидеа Американска академија за дерматологија: ласерско отстранување на влакна кај мажи

[ВИДЕО] Американска академија за дерматологија: ласерско отстранување на влакна кај мажи

Ласерското отстранување на влакна е една од најреволуционерните методи во естетската медицина. Тоа е така бидејќи третманите се изведуваат еднаш месечно, траат не повеќе од 1 час, а ефектите се долготрајни.

Во Ла Белеца центарот е достапен Fast Hair-Removal Laser – најновиот светски модел кој е комбинација од трите најдобри ласери: Alexandrite (755nm), Nd: YAG (1064nm) & Diode (808nm). Овој ласер нуди нови стандарди на брзина, безбедност, ефикасност и удобност.

Погледнете го видеото од американската академија за дерматологија и дознајте:

  • Кои се 4 најчести причини за ласерско отстранување на влакна кај мажи?
  • Што е Pseudofolliculitis barbae, најголемиот проблем со влакната кај мажите, околу врат и на лице!
  • По гледање на видеото, погледнете ги нашите пакети за ласерско отстранување на влакна: кликни тука за ценовник.

La Bellezza Center 
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска и Медицинска Козметологија
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 70 268 009
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular