16.6 C
London

За жените кои од животот сакаат повеќе

Сите се надеваме дека пандемијата со коронавирусот ќе заврши побрзо. За да ги дочекате новите денови со затегната и убава кожа, сега е вистински момент. Еве зошто... Најголем дел од инвазивните процедури во естетската медицина, иако во мал процент, знаат да завршат со непосакувана модринка или да бараат од вас неколку дена специјална нега без...

ВИДЕО: Како делува новата формула на Profhilo®

Најново, а од сега достапно за прв пат во Македонија - Profhilo®  Ремоделирање на екстрацелуларен матрикс. Зајакува еластицитет, поддршка на потпорното ткиво и совршена блескавост на лицето. Стимулира 4 различни типа на колаген и еластин. Наменет за отклонување на брчките од внатрешноста на кожата. Користи нова NAHYCO технологија на дејствување. Иновативен термален продукт. Одржува здрава...

Lifting Buttocks: Затегнување на задник

Не постои девојка која не сака секси затегнат задник. Исто така, не постои девојка која не сака да се ослободи од целулитот, доколку го има. Како да го постигнете тоа, а да ја искористите најефикасната метода која постои на пазарот на естетската медицина и козметологија? HIFU Buttocks терапија: намален целулит и затегнување на задникот. https://www.youtube.com/watch?v=-TJUzLR-6WQ Што е...

ВИДЕО: Тестирање на ХИФУ врз месо, стакло и разни ткива

HIFU е кратенка од High Intensity Focused UItrasound – процедура која користи силен интензитет на фокусиран ултразвук кој е докажано безбеден иако неговата пенетрација во ткивото е до степен каде што ниту една друга метода не може да достигне. Тој е најсовремен апарат во естетската медицина, а достапен е и во Ла Белеца центарот...

BOTOX: Апликација и видео во живо (ВИДЕО)

Дали знаете дека постојат повеќе од 10 различни начини на апликација на ботокс? Од чело, лице, околу очи, па се до поткревање на носе, терапија против потење на дланки и пазуви, итн. Процедурата е комплетно безбедна. Најчесто нема потреба од анестезија. Резултатите се брзи и ефикасни. Времетраење на апликација: 10 до 20 минути, а ботоксот...

4D терапија со Мезо-конци [Ревитализација, регенерација, зацврствуање и појачување на тонусот]

Мезо-Конци  е метода која користи потполно резорбирачки конци кои се вбризгуваат на различни нивоа на вашата кожа, а тие делуваат одвнатре со комбинација од 4 методи – ревитализација, регенерација, зацврстување и појачување на тонусот на кожата кои се особено битни за кожата на лицето, вратот, а и целото тело. Ефектот на мезо-конците започнува моментално, а...

[ВИДЕО] Американска академија за дерматологија: ласерско отстранување на влакна кај мажи

Ласерското отстранување на влакна е една од најреволуционерните методи во естетската медицина. Тоа е така бидејќи третманите се изведуваат еднаш месечно, траат не повеќе од 1 час, а ефектите се долготрајни. Во Ла Белеца центарот е достапен Fast Hair-Removal Laser – најновиот светски модел кој е комбинација од трите најдобри ласери: Alexandrite (755nm), Nd: YAG (1064nm) & Diode (808nm). Овој...

Опис на сите фази при ласерска трајна епилација

Американската академија за дерматологија е најпрофесионалното место каде што може да добиете одговор за било каква естетска, козметолошка и дерматолошка процедура. Ласерското отстранување на влакна е процедура за која има многу прашања, но исто така и одговори. Погледнете го краткото видео и дознајте повеќе за 7 битни работи кои треба да ги знаете пред да...

ВИДЕО Анимација: Како делува хијалуронската киселина?

Дермалните филери кои се на база на хијалуронска киселина се моментално едни од најпопуларните во светот на естетската ммедицината. Брзото темпо на живот доведе до голема популаризација на кратките, брзи но ефикасни процедури за подмладување како што е хијалурон. Се користат: за корекција на сите брчки на лицето суперфицијални, медијални или длабоки ремоделирање на контурите на...

ВИДЕО: Третман на „висечка рака“ за затегнување и слабеење

Нова технологија за таргетирање на масти, стрии и целулит! Се работи за метода која користи силен интензитет на фокусиран ултразвук кој е докажано безбеден иако неговата пенетрација во ткивото е до степен каде што ниту една друга метода не може да достигне! HIFU: High Intensity Focused UItrasound ЦЕНА на поединечен третман изнесува од 4.000 денари. ЗОНА: Висечка рака Забелешка: Зоната...

Не пропуштајте!