Friday, April 19, 2024
spot_img
домаЕстетска козметологијаПакетиНутриција и нега на лице: Micro-needling & LED Therapy

Нутриција и нега на лице: Micro-needling & LED Therapy

Dermapen познат и како micro-needling, е контролирано создавање на микро повреди во кожата која предизвикува цела каскада на настани кои резултираат со стимулурање на ослободување на фактори на раст, што предизвикуваат нови синтези на колаген и еластин кои пак имаат за цел да ја обноват, заздрават и подмладат кожата.

Дермапенот се користи за лекување и видно подобрување на разни состојби на кожата. Тој ја подобрува пенетрацијата на останатите процедури, а особено добар е во комбинација со мезококтел или PRX-T33.

DERMAPEN & Luxury Skincare Face Mask: 2.000 денари

Третманот започнува со припрема на лицето за дермапен со нутритивни мезококтели. Завршува со масажа и специјална ЛЕД маска на лице и врат. Понудата важи за месец јуни.

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: [email protected]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular