Friday, April 19, 2024
spot_img
домаНовости и БлогБлог и Занимливости11 причини зошто Ботоксот е толку популарен

11 причини зошто Ботоксот е толку популарен

Што е БОТОКС третман?

Тоа е најфреквентната нехируршка естетска процедура во светот. Вашето лице треба да го покажува Вашето расположение и емоции, но не и вашите години. Поради тоа немојте да чекате да остареете па тек тогаш да почнете да се подмладувате!!! Факт е дека колку порано се започне со превентива толку повеќе стареењето ќе се одложи.

1. Постојат повеќе од 10 начини на апликација на Ботокс.

На видеото, можете да ги погледнете сите начини на апликација на Ботокс достапни во Ла Белеца Центарот.

2. Процедурата е комплетно безбедна!

Тој е неинванзивен третман, минимално некомфорен. Со многу тенка игла, сосема безболно, со или без анестезија зависно од желбата на пациентот, се внесува одредената доза на потребната регија.

3. Нема потреба од анестезија.

Процедурата е многу поднослива и нема потреба од користење на анестезија (локална).

4. Брзи резултати!

Резултатите се видливи најмногу од 1 до 3 дена по изведениот третман. Неколку дена Ве двојат од наплив на комплименти и коментари за вашето ново лице!

5. Вашата кожа ќе изгледа помлада и посјајна!

БОТОКС – ФОНТАНА НА МЛАДОСТА
Jа затегнува кожата, видливите брчки се пеглаат, а се спречува појава на нови.

6. Процедура која трае 10 минути!

Третманот трае 10 минути и не бара никаква припрема ниту пак време за опоравување.

7. Можете да користите шминка веднаш по процедурата!

8. Ботоксот е полу-перманентен.

Ботоксот не трае вечно па затоа процедурата вреди да се проба доколку досега не сте се решиле да ја направите. Убавината на третманот е дека покрај тоа што резултатите се брзи и ефикасни, тие се реверзибилни, па немора да се грижите дека лицето ќе ви остане во затегната форма перманентно.

9. Процедурата не е толку скапа!

10. ТОП ЛИСТА на 5 најпопуларни естетски дерматолошки зафати во Светот минатите неколку години 

1. Прво место – БОТОКС 36,7%, а за најпопуларен Dr. Zan Luj Sebag, француки естетски хирург, крал на ботоксот,а неговата ординација во Лондон и Париз ја посетуваат Мадона, Шерон Стоун, Кејт Мос и многу други. Се почесто користена процедура од страна од младите низ светот!
2.Филери – хијалурон, пополнување на брчки и усни 23,4%

3.Ласерско одстранување на влакна 16,7%
4.Мезотерапија – топење на масни наслаги и МЕЗОЛИФТ – мезококтели на убавина 14,8%
5.Ласерска рејувенација – подмладување 8,4%

11. Ботоксот подеднакво може да го користат и мажи и жени!

Времето поминува но годините може да почекаат!

Една од најважните дилеми при избор на лекарот кои треба да ви ги изведе интервенциите на подмладување се изгледот на лекарот и дали лекарот има лично искуство.

La Bellezza Center
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 75 222 601
Е-mail: [email protected]

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular