5.3 C
London

Инјекциони коктели – Phosphatidylcholine, L-carnitine & Collagenase

Mesolipolysis – ефикасен и докажан метод со инјекциони коктели за борба против целулит и отстранување на масни наслаги! Мезотерапијата за Slim & Body има докажано силно дејство врз целулитот и масните наслаги. Овој коктел го раствара масното ткиво, ткивото се детоксицира, почнува да дише и се враќа во нормала. Phosphatidylcholine, L-carnitine & Collagenase Се работи за научно...

ТЕСТ Третмани за Ласерска Епилација – 50% OFF

Тест проба на ласерска епилација за да Ве увериме во ефикасноста на третманите со нашите ласери. Единствена можност за ПРОБНИ-ТЕСТ третмани на 50% попуст. За тие клиенти кои ќе се одлучат да продолжат со ласерската терапија по првиот ТЕСТ-ТРЕТМАН, за следните дополнителни третмани нудиме попуст од 20% до 30% од редовните цени во зависност од...

Хијалуронски Филери – Новогодишни и Божиќни попусти!

Новогодишни и Божиќни попусти за Хијалуронски Филери (за мажи и жени). Најдобрите брендови во Светот: Restylane, Teosyal, Revanesse & Stylage. Цена: 10.000 денари 1ml (цел шприц), а према потребите на клиентот, шприцот/дозата може да е и помала. Интересни Видеа за сите можности за употреба на Хијалуронските Филери во естетската дерматологија Филер за пополнување на долен дел на брада и Рејувенација на Marionette...

Мезококтели, Дермоабразија и Масажа на Лице – 1.500 денари

Новогодишна понуда за нега на лице од само 1.500 денари третман до 28ми Декември! Златен сјај на вашето лице за новогодишните празници. Пакет понудата се состои од: Мезококтели, Дермоабразија и масажа на лице. Мезотерапија за Комплетна Ревитализација и Интензивна Нутриција на Кожата - минимално инвазивна метода која се состои од вбризгување на инекции со коктел од лекови, витамини, минерали и...

Златна маска, Дермоабразија, Led Light Therapy – Пакет

Новогодишна понуда за нега на лице од само 850 денари третман до 28ми Декември! Златен сјај на вашето лице за новогодишните празници. Пакет понудата се состои од: Дермоабразија, Златна маска со масажа на лице и Led Light терапија. Дијамантската Микродермоабразија е процедура на површинско одстранување на stratum corneum (површинскиот слој на кожата) и ефикасна редукција на линиите...

Пакет третмани за лице – понуда до 30ти Ноември

Време е за сезонските хемиски пилинзи. Понудите важат до 30-ти Ноември. Уплатите се вршат авансно, а користењето на услугите важи во рок од 2 месеца од уплатата. Наша препорака – купете си поклон ваучер од Ла Белеца и израдувајте ги вашите најмили пред новогодишните празници. 1.Третмани со Хемиски Пилинзи - СЕЗОНАТА ЗАПОЧНА! Овошни киселини и хемиски пилинзи...

Октомвриска ЛАСЕР промоција – годишни пакети

Годишна Понуда во Ла Белеца за трајна редукција на несакани влакна.  Редовните 6 третмани, се изведуваат еднаш месечно – безболно, брзо и ефикасно.  Со нив се постигнува редукција до 80%, а за останатите 20% се препорачуваат 2 дополнителни третмани на одржување на 3 месеци кои се вклучени во цените. Резултатите се индувидуални и најчесто се подобри...

Медицински Третмани за Лице

Повеќе за Дијамантска Микродермоабразија Повеќе за Мезококтели и Ласерска Рејувенација Повеќе за Ласерски Третман на Акни Повеќе за Биполарна Радиофреквенца Повеќе за ДЕРМАПЕН и ПРП Метода

Пакети за Слабеење, Топење на Масни Наслаги и Разбивање на Целулит

НАПОМЕНА: Цените во табелите се редовни цени на пакетите за слабеење. Препорачуваме комбинација на методите за подобри резултати и притоа одобруваме дополнителни попусти. Препораките за комбинациите на третманите се индивидуални према потребите на клиентот, а ги одредува нашиот дерматолог. КРИОЛИПОЛИЗА – Нехируршка Алтернатива на Липосукција 10 третмани х 60 минути = 8.000 денари 10 третмани х 45 минути...

Ласер Пакети за Трајна Редукција на Влакна (Мажи и Жени)

Загарантирани Воодушевувачки Резултати – Најнови Медицински Ласери (Диодни и YAG ласери) за Трајна Редукција на Несакани Влакна Третманите се повторуваат на 3 до 4 недели со кој нормално, а сепак индивидуално се постигнува редукција на влакната до 70-80 па и 90%. За одржување и редукција на ретките ново израснати влакна се препорачува третманите да се повторуваат...

Не пропуштајте!