Wednesday, May 18, 2022
spot_img
домаНовости и БлогБлог и ЗанимливостиПрепорака на Ла Белеца: Комплетно подмладување!

Препорака на Ла Белеца: Комплетно подмладување!

Доколку сакате убав изглед, драматична промена и подмладување, блескаво и сјајно лице кое зрачи со свежина, неопходно е комбинација на повеќе методи. Комплетно подмладување на лицето е број еден естетски тренд во Лос Анџелес во изминатите неколку години.

Цената на комплетно подмладување на лицето со комбинација на методи се движи од 250 евра до 500 евра. Зависи директно од потребите на клиентот.

Носот и устата се најистакнатиот дел од нашето лице, а со самото тоа е најизложени на туѓите погледи. Токму поради тоа, многу луѓе се одлучуваат на корекција на усни како и хијалуронска корекција на нас. Веднаш после нив, првата споредна но сепак премногу битна работа која ја забележуваме се веѓите.

Ви препорачуваме комбинација на:

1.BABY BOTOX: Постигнување максимален ефект со минимални дози! 

Baby botox е аплицирање на ботокс во минимални дози за максимална корекција на одредена регија. За успешно аплицирање, најважно е докторот да ја знае анатомијата на лицето перфектно! На тој начин, со инјектирање во помалку но вистински точки, може да се добие најдобар ефект со минимална доза.
Цена: 30 евра регија.
Прочитајте повеќе со кликнување тука.

2.Јапонски веѓи: Сертифициран експерт од школата на Бранко Бабич! 

Веѓите го одредуваат карактерот на лицето! 

Јапонско исцртување на веѓите од сертифициран експерт од школата на Бранко Бабич во Ла Белеца центар – Branko Babic Microblading Academy.
Цена: 100 евра со вклучена една корекција гратис.
Прочитајте повеќе со кликнување тука. 

3.Хијалуронски филери: Одберете една од методите според вашите потреби! 

Цена: 200 евра 1ml [цел шприц].
Корекцијата зависи од потребите и желбите на клиентот. Дозата може да е значајно помала.

La Bellezza Center 
Естетска и Медицинска Козметологија 
Адреса: булевар Видое Смилевски Бато број 3 & 7 – Естетска и Медицинска Козметологија
Телефон: +389 70 222 601 / +389 2 2430 432 / +389 70 268 009
Е-mail: info@labellezza.com.mk

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular