4 C
London
Home Новости и Блог

Новости и Блог

Ben Affleck – 2те процедури пред снимањето на филмот Batman vs Superman

Ben Affleck е еден од најпознатите глумци во светот и е секогаш дел од топ листите за мажи кога станува збор за физички изглед. По снимањето на филмот Batman vs Superman, се најде на листата на 15 Super-fit & Aesthetic Male Physiques во светот. "If you take a closer look at his photos and face you will not...

Vampire Facial – третман за мажи со ПРП метода

Биостимулација со фактор на раст Growth factor ДРАКУЛА МЕТОДА (ПРП Метода) – НАЈПРЕСТИЖНА МЕТОДА ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ ВО СВЕТОТ! ПРП методата е природен ЕЛИКСИР НА МЛАДОСТА со кои треба да се започне навреме за да се успори стареењето. Anti-aging медицината е нова гранка која одсем со неоперативно подмладување се занимава и со превенција на стареењето. Третманите со природни супстанции...

Brow Lift – тајната на убавите веѓи на Северина!

Најдобро објаснување за изгледот на Северина го даде една хрватска новинарка која вели: „Pratila sam Severinu na neko snimanje u Tursku. Bila je jednostavno odjevena i sređena, ali još na aerodromu u Turskoj ljudi su se okretali za njom, a da pojma nisu imali da je ona poznata u Hrvatskoj”. Која е причината за привлечниот...

Hands Rejuvenation: Омилените третмани на МАДОНА!

Пејачката Мадона важи како една од жените кои се секогаш пример за свеж изглед и стегнато тело, но во последните неколку години, Мадона се соочи со сериозни критики за изгледот на нејзините раце(дланки). Најсериозна критика доби од светски познатиот медиум Dailymail.co.uk кој објави текст велејќи: Madonna's age gap... between her face and hand: Wrinkled mitts give away the...

PROTOX: Најбрзо растечкиот тренд на Адвокатите и Политичарите во Светот

PROTOX: Неинвазната естетска медицина, односно козметолошката дерматологија, ја намали работата на пластичните хирурзи за 40% - вели истражувањето на British Association of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgeons. Last year, the British Association of Plastic Surgeons revealed that cosmetic surgery is down 40 per cent. Неколку причините поради кои неинвазивните (нехируршки) естетски процедури се најбрзо растечки медицински тренд во...

Интервју со Николина Пишек – малата тајна на Хрватската убавица!

"Nemoguće je održavati karoseriju blistavom ako je motor bez snage" - вели Николина Пишек. Познатата водителка и модел од Хрватска, Николина Пишек, важи за една од најубавите жени на овие простори. За порталот Естетик, таа ги открива тајните на нејзиниот изглед, но и најзаслужната процедура што ја одржува во форма. Важите за една од најубавите жени...

8те чуда кои МОРА да ги знаете за хемиските пилинзи!

Овошни киселини и хемиски пилинзи – Препаратите од АХА киселини се употребуваат исклучиво во периодот од есен до пролет. Наменети се како специјални третмани за годишно прочистување на кожата – нежни, но со своето дејство ја активираат клеточната миграција и ја забрзуваат реконструкција на дермисот и епидермисот, се активира микроциркулацијата, обезбедуваат микронутритиенти на соодветната област. 8 работи...

10 Причини Зошто Ви е Потребен ТРЕТМАН на Лице!

Третманите за лице се една од најчестите козметолошки процедури во Светот. За да направите третман на вашето лице, НЕ секогаш е потребно да имате некаков медицински проблем, напротив, постојат многубројни други намени зошто треба редовно да водите грижа за кожата и изгледот на вашето лице. Широка палетна на медицински-козметички третмани соодветни на типот, состојбата и потребите...

11 причини зошто Ботоксот е толку популарен

Што е БОТОКС третман? Тоа е најфреквентната нехируршка естетска процедура во светот. Вашето лице треба да го покажува Вашето расположение и емоции, но не и вашите години. Поради тоа немојте да чекате да остареете па тек тогаш да почнете да се подмладувате!!! Факт е дека колку порано се започне со превентива толку повеќе стареењето ќе се...

Како да препознаете дали Вашиот осип има потреба од итен лекарски преглед

Осипот е состојба на кожата во која се менува бојата, изгледот и текстурата на кожата. Осипите може да се појават во многу форми, како: Црвенило Испакнатини Грутки Плускавци Тие можат да бидат црвени, лушпести, суви или влажни и може да се појават во една област на кожата или низ целото тело. Покрај тоа, некои исипи...

Не пропуштајте!